• image1
  • image2
  • image3
  • image2
  • image3
  • image1
  • image2
  • image3

Stanowiska szkół dotyczące strajku

19.04.201909:34

Andrzej

Poniżej znajdą Państwo stanowiska placówek oświatowych z terenu gminy, które podjęły akcję strajkową.


 

 

 

 

 

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Starej Wsi

 

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Kolejny dzień my, nauczyciele, uczący z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi uczestniczymy w ogólnopolskim strajku. Powyższą decyzję podjęliśmy wspólnie, chociaż z wielkimi dylematami moralnymi. Nie jest prawdą, że w strajku chodzi nam jedynie o nasze zarobki. Bezwzględnie przeciwstawiamy się manipulacjom medialnym, z których wynika, że za niski wymiar czasu pracy i dużą ilość dni wolnych otrzymujemy wysokie wynagrodzenia. Nie zgadzamy się z opinią, że reforma edukacji była przemyślana i dobrze przygotowana. My nauczyciele na co dzień mierzymy się z przeciążeniami programowymi oraz nieadekwatnymi do potrzeb uczniów  i naszych oczekiwań warunkami nauki i pracy. W tym proteście chodzi o przywrócenie godności naszemu zawodowi oraz stworzenie systemu edukacji, który będzie naszym uczniom gwarantował wszechstronny rozwój, nabycie wiedzy i umiejętności przydatnych w życiu zawodowym i osobistym. Mimo wcześniejszych zapewnień o ograniczeniu biurokracji w pracy nauczyciela, wciąż borykamy się z ogromną ilością dokumentacji. Chcielibyśmy ten czas poświęcić naszym podopiecznym.


Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Mamy nadzieję, że ta trudna dla wszystkich sytuacja znajdzie wkrótce rozwiązanie.


Jeżeli chcieliby Państwo udzielić nam poparcia i wyrazić swoją opinię    na temat strajku, podajemy adresy mailowe Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz MEN:
kontakt@kprm.gov.pl
bip@kprm.gov.pl
informacja@men.gov.pl


 

Z poważaniem
Nauczyciele
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej WsiSzkoła Podstawowa i Punkt Przedszkolny w Regucie

 

 Szanowni Rodzice, Uczniowie, Mieszkańcy Reguta

Minął tydzień strajku Nauczycieli. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i zrozumienie okazane przez Rodziców, Uczniów i Samorząd Gminy Celestynów.


Obecny protest to dla nas kosztowny moralnie wysiłek, którego nikt nie podejmuje, gdy nie dojdzie do ściany, do kresu… Wszyscy czujemy dyskomfort, silnie to przeżywamy, nie znajdujemy sposobu, by wydobyć się z matni rozważań, trudnych wyborów, niezgodności tego co się dzieje, z tym, co chcielibyśmy robić w zgodzie ze swoim powołaniem. Nikt nie lekceważy tego co się dzieje. Wszyscy są zmęczeni wyjątkowo i ponad normę.
W naszej placówce nie odbywają się w tym roku egzaminy ósmoklasistów. Chcemy jednak zapewnić Was, że gdyby się odbywały, nie byłyby zagrożone. Nie protestujemy za pomocą Uczniów, tylko dla nich.
 

Na naszą decyzję o strajku miały wpływ:
-fatalna sytuacja oświaty
 - nieprzemyślana reforma,
- brak konsultacji zmian,
- przeładowane podstawy programowe,
-przeciążenie uczniów obowiązkami, wynikającymi z wprowadzonych na szybko zmian, 

-przewidywane problemy związane z podwójnym rocznikiem rekrutowanym do szkoły średniej, 

-pogardę wobec zawodu nauczyciela,
 -nieadekwatną płacę, za trudną i odpowiedzialną pracę.


Strajk, jak każdy kryzys, jest szansą, by czegoś nauczyć, i by zmienić coś w świecie, który nas otacza. W tym tygodniu nie nauczyliśmy Was- Uczniowie treści kolejnej lektury, nowych wzorów czy nowej partii słówek z języka obcego, ale nauczyliśmy Was czegoś więcej. Pokazaliśmy jak walczyć o swoje prawa, bronić swoich poglądów i przekonań.
Brakuje nam naszych Uczniów! Chcemy normalnie pracować! Każdego dnia czekamy na satysfakcjonujące porozumienie rządu ze związkami zawodowymi.


Obecny czas, to są dla wszystkich - Dni Edukacji Narodowej - prawdziwe. Nie te z akademiami, a właśnie teraz, w tym okresie, pełnym niepokoju, napięcia, niepewności….


Z poważaniem
Uczestniczący w strajku Nauczyciele

Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego w ReguciePubliczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie

 


Szanowni Rodzice i Uczniowie, Mieszkańcy Gminy Celestynów,
 

Mija kolejny dzień strajku Nauczycieli. Uznaliśmy, że czas zabrać głos i wyjaśnić społeczności lokalnej dlaczego protestujemy.


Nasza akcja jest efektem desperacji, niezadowolenia z sytuacji panującej w systemie oświaty i determinacji w dążeniu do zmian. Na naszą decyzję o strajku miały wpływ:
- nieprzemyślana reforma oświaty,
- przeciążenie uczniów obowiązkami wynikającymi z wprowadzonych na szybko zmian,
- przeładowane programy nauczania w szkołach podstawowych,
- przewidywane problemy związane z podwójnym rocznikiem rekrutowanym do szkoły średniej,
- pomniejszanie prestiżu zawodu nauczyciela,
- nieadekwatna płaca za trudną, odpowiedzialną pracę.
 

Protestujemy przeciwko manipulacjom i nieprawdziwym informacjom dotyczącym sytuacji uczniów, naszej pracy i wynagrodzeń. Reforma wprowadziła chaos, brakuje zaplecza dydaktycznego, funduszy na zajęcia dodatkowe, unowocześnianie szkoły zgodnie z wymogami XXI wieku.
Nie kierujemy się politycznymi sympatiami. Strajk jest przejawem oddolnej inicjatywy nauczycieli. Związki zawodowe reprezentują nasze stanowisko.
Z pełną odpowiedzialnością twierdzimy, że nie otrzymaliśmy podwyżki i nie zarabiamy kwot podawanych w mediach. Czas naszej pracy to nie 18 godzin spędzanych przy tablicy ale często jest to dużo ponad 40 godzin tygodniowo.
Brakuje nam naszych uczniów! Chcemy normalnie pracować! Każdego dnia czekamy na satysfakcjonujące porozumienie Rządu ze związkami zawodowymi.
Cieszymy się, że egzaminy gimnazjalne przebiegły bez zakłóceń, podobnie odbędą się egzaminy dla uczniów klas 8.
Prosimy, abyście zwrócili uwagę na to, iż nasi wychowankowie, mimo że nie chodzą do szkoły, otrzymują ważną lekcję życia w społeczeństwie: walki o swoje prawa, o zmianę złej sytuacji.
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie okazywane przez Rodziców, Uczniów i Samorząd Gminy Celestynów.
Prosimy o zrozumienie. Walczmy o godne warunki dla edukacji, gdyż „takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie”.
 

Z poważaniem,
Nauczyciele

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie

 

Kalendarz wydarzeń:

Pon
Wt
Śr
Czw
Pt
Sob
Nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Newsletter:

Przeczytaj także:

Zawiadomienie

29.04.2019

22:23

Andrzej

VII Sesja Rady Gminy Celestynów kadencji 2018/2023 odbędzie się 9 maja (czwartek) 2019 roku o godz.:17:00 w hali sportowej w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NOWE STAWKI ZA ŚMIECI

26.04.2019

15:39

Andrzej

Od 1 maja 2019 roku będą obowiązywać następujące stawki opłaty za odpady komunalne: 26,00 zł – segregowane od osoby/m-c; 52,00 zł – zmieszane od osoby/m-c.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Taksacja terenowa lasów

26.04.2019

11:26

Andrzej

W dniach od 15 kwietnia 2019 r. do 15 września 2019 r. na zlecenie Powiatu Otwockiego na terenie Gminy Celestynów odbywać się będzie opis aktualnego stanu lasów niestanowiących własność Skarbu Państwa (lasów prywatnych).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

19.04.2019

10:05

Andrzej

Stanowiska szkół dotyczące strajku

19.04.2019

09:34

Andrzej

Poniżej znajdą Państwo stanowiska placówek oświatowych z terenu gminy, które podjęły akcję strajkową.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wyłożenie projektu planu

18.04.2019

11:52

Andrzej

Wójt Gminy Celestynów informuje, że w dniach od 8 maja  2019 r. do 30 maja 2019 r. został wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Pogorzel - część A  (działki dawnego Polhotu i tereny przyległe) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Obchody 3 maja

17.04.2019

09:26

Andrzej

Wójt Gminy Celestynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Celestynów zapraszają na obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy w intencji ojczyzny zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem „Dziesięciolecia Niepodległości” oraz odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu folk kapeli „Góralska Hora”. Na uroczystość serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Dyżur wakacyjny

15.04.2019

16:47

Andrzej

Dla przedszkoli samorządowych, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Celestynów w 2019 roku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zawiadomienie o komisji

15.04.2019

16:32

Andrzej

Łączone posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 25 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 17:00 w Urzędzie Gminy w Celestynowie.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Finał dla „PARALIŻA”

15.04.2019

11:51

Andrzej

W niedzielę 14 kwietnia na Hali Sportowej Celestynów odbyły się finały III Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów. O zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowały cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej ligi. Numerem jeden okazał się zespół „Paraliż”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Już w niedzielę finał

12.04.2019

16:16

Andrzej

Najlepsze drużyny Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów 14 kwietnia 2019 r. na hali sportowej rozegrają swoje ostatnie mecze w tegorocznych rozgrywkach. Zawodnikom życzymy powodzenia i jak najwyższego miejsca w klasyfikacji końcowej.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zmiana warty na Golgocie Leśników

12.04.2019

16:01

Andrzej

Tradycją się już stało, że podczas uroczystości obchodów kolejnej rocznicy mordu katyńskiego na symbolicznym cmentarzu Golgoty Leśników w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie zmieniają się opiekunowie grobów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Nowy numer Celestynki

12.04.2019

14:23

Andrzej

W miesiącu lutym i marcu najważniejszymi wydarzeniami samorządowymi w gminie były zebrania sołeckie, podczas których mieszkańcy wybierali sołtysów i członków rad sołeckich. Z pośród wielu innych tematów…

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Rada Gminy dała zielono światło dla tunelu

10.04.2019

15:43

Andrzej

Po trwającej kilka godzin dyskusji, na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Celestynów w dniu 5 kwietnia 2019, radni gminy Celestynów podjęli uchwałę o przejęciu ul. Jankowskiego, drogi  powiatowej, na czas realizacji budowy tunelu pod linią kolejową oraz uchwałę umożliwiającą Wójtowi podpisanie umowy z PKP PLK S.A. na wspólną realizację inwestycji.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Wykryto sprawcę

10.04.2019

15:42

Andrzej

Ustalono sprawcę uszkodzenia znaku drogowego na terenie targowiska w Celestynowie. Dzięki skutecznym działaniom policji z wykorzystaniem m.in. monitoringu w ciągu kilkunastu dni od zdarzenia sprawa została rozwiązana.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ogłoszenia pozostałe:

Budowa linii 400 kV Kozienice – Miłosna

26.04.2019

13:31

Andrzej

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z obwieszczeniem Wojewody Mazowieckiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości, w celu przeprowadzenia pomiarów, badań lub innych prac niezbędnych do sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla strategicznej inwestycji Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. w zakresie budowy linii 400 kV Kozienice – Miłosna.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Prasowy Kolei Mazowieckich

26.04.2019

10:20

Andrzej

W związku z kolejną fazą modernizacji linii Warszawa – Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa – Dęblin wrócą pociągi. Ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze i z ograniczeniami prędkości, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa jazdy. W tym samym dniu nastąpi zamknięcie dwóch torów na odcinku Pilawa – Otwock, a pociągi zostaną zastąpione autobusami.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Będzie wiało do 21:00

23.04.2019

15:42

Andrzej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie w wydanym ostrzeżeniu przed silnym wiatrem  informuje, że silne powiewy wiatru mogą występować do późnych godzin wieczornych.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ruszył nabór wniosków do mPotęgi

23.04.2019

15:15

Andrzej

Czekają granty na projekty edukacji matematycznej. Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć już po raz szósty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga  wnioskodawcy mogą ubiegać się o  granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na wykład

23.04.2019

09:19

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie zaprasza dnia 24.04.19 r. o godz. 11.00 na wykład przewodnika Adriana Pogorzelskiego pn. „Różne oblicza Egiptu” w ramach Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów. Miejsce: Hala Sportowa w Celestynowie (łącznik). Wstęp wolny. Zapraszamy.

Konkurs „ Cyfrowa majówka”

19.04.2019

15:42

Andrzej

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału z konkursie  „Cyfrowa majówka”. Konkursie na inicjatywy dla lokalnych społeczności, w którym właśnie o organizację takich wydarzeń nam chodzi. Najważniejsze? Termin. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza

18.04.2019

15:57

Andrzej

W związku z przekroczeniem w 2019 r. poziomu III – dla pyłu zawieszonego PM 10 oraz PM 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia (kolor żółty).
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zastępcza komunikacja autobusowa od 6 maja

18.04.2019

15:30

Andrzej

„Koleje Mazowieckie – KM” informują, iż od 6 maja br. na odcinku Otwock-Pilawa-Otwock zostanie uruchomiona regularna zastępcza komunikacja autobusowa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Utrudnienia w ruchu na terenie powiatu

18.04.2019

14:34

Andrzej

Poniżej znajdą Państwo informację Starostwa Powiatowego w Otwocku dotyczącą zamkniętych dróg i skrzyżowań na terenie powiatu otwockiego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Możliwe opóźnienia autobusów ZKA

12.04.2019

14:07

Andrzej

W dniu 13:04.2019 r. mogą wystąpić opóźnienia autobusów ZKA realizujących przejazd z/do Otwocka PKP  w godz. 7:00 – 20:00.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Uwaga na przymrozki

11.04.2019

15:47

Andrzej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie ostrzega przed przymrozkami, które mogą wystąpić na terenie powiatu otwockiego.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zmiany w organizacji ruchu na drodze Augustówka - Zabieżki

11.04.2019

13:29

Andrzej

Firma Budimex SA informuje, iż w związku z robotami drogowymi – układanie nawierzchni z MMA 13.04.2019 r. zostanie całkowicie wyłączona z ruchu droga pomiędzy miejscowościami Augustówka-Zabieżki/Kąty.

W nocy możliwe przymrozki

09.04.2019

15:35

Andrzej

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Przerwa w dostawie wody - Ostrów, Jatne, Ostrowik

09.04.2019

11:20

Andrzej

Gospodarka Komunalna informuje

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Akcja strajkowa zawieszona w Przedszkolu Samorządowym w Celestynowie

09.04.2019

08:48

Andrzej

Przedszkole Samorządowe w Celestynowie czynne od jutra

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zabieżki - przerwa w dostawie wody

05.04.2019

16:15

Andrzej

Gospodarka Komunalna w Celestynowie informuje, że w dniu 10.04.2019 r. w godz. 8:00-17:00 w miejscowości Zabieżki nastąpi  przerwa w dostawie wody spowodowana przebudową sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Dzień otwarty z klubem UKS Wilki Otwock

01.04.2019

15:12

Andrzej

Jak informowaliśmy już wcześniej mamy dla mieszkańców Celestynowa i okolic nową sportową propozycję. Gmina rozpoczęła współpracę z klubem UKS Wilki Otwock i już w kwietniu ruszają pierwsze zajęcia. Zaczynamy od gimnastyki artystycznej, a już wkrótce będziemy także mieli ofertę nauki jazdy na rolkach.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Zaproszenie na wykład

01.04.2019

14:50

Andrzej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie zaprasza dnia 03.04.19 r. o godz. 11.00 na wykład inspektora Anny Kuźni pn. „Bezpieczeństwo codzienne” w ramach Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Projekt, Hosting, CMS - Maxus Net Communications 2009

Strona główna  |  Mapa serwisu  | Kontakt